Нікта. Міфологія Давньої Греції

Нікта. Міфологія Давньої Греції

Нікта (Нікс) (за грецькою міфологією) — одне з прадавніх божеств, персоніфікація ночі, якій протиставляється Богиня дня Гемера. Нікта народилася від Хаосу, разом з Еребом (Мороком), від якого породила Ефір і Гемеру. Іншими дітьми Нікти вважаються Танатос (Смерть), Гіпнос (Сон), Апата, Еріда, Немезида, Мом, Харон, Геспериди, Кери, Мойри і Еринії (Гесіод). Є однією із первинних мироутворюючих потенцій. Породження Нікти це сили, що приховують у собі таємниці життя і смерті, без яких, проте, не має ні миру, ні його кінцевої гармонії.
Житло Нікти розташовано у безодні Тартар. На порозі величезних мідних дверей, що відділяють Тартар від світу, щодня зустрічаються Нікта і Гемера, по черзі обходячи усю землю. Рядом будинки синів Нікти — Танатоса і Гіпноса, на яких ніколи не дивиться Геліос. Поряд мешкають Аїд і Персефона (Гесіод). За Акусілаєм, з Нікти виник Ерот. У трагіків Богиня ночі зображувалась такою, що летить на колісниці у чорному одязі, усіяному зірками. Всі Боги відносились до Нікти з величезною повагою. Одного дня Гера для того, щоб дістати можливість безперешкодно переслідувати Геракла, вмовила сина Нікти Бога сну Гіпноса приспати Зевса. Уникнути покарання від громовержця Гіпнос зумів лише тому, що Зевс не наважився розсердити його матір Нікту.

Нікта. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із древніх, але був мало поширений у Греції.

Сатурн (за римською міфологією) — одвічний давньоримський бог, культ якого був одним із найпоширеніших в Італії. Відповідає грецькому Кроносу.

Стікс — старша донька Океана і Тефіди, божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку.

Селена — одне із божеств, відоме також під ім’ям Мене. Селена, в грецькій міфології уособлення місяця, донька Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Еос.

Тефіда — вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує. Одне із прадавніх божеств, Титаніда, донька Геї і Урану, сестра і дружина Океана, мати потоків, річок і трьох тисяч Океанід.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися