Несс. Міфологія Давньої Греції

Несс. Міфологія Давньої Греції

Несс (за грецькою міфологією) — один із Кентаврів, відомий своєю підступністю. Після битви Геракла з Кентаврами мешкав біля річки Евен, перевозив за плату подорожніх. Коли Геракл переправлявся через річку, Несс, що перевозив на собі молоду дружину Геракла Деяніру, забажав її і замахнувся на її честь. Вона закричала, і Геракл, що вже переплив річку, з іншого берега пронизав Кентавра Несса стрілою. Вмираючий Кентавр, бажаючи помститися Гераклу, порадив Деянірі зібрати його кров, оскільки вона нібито допоможе їй зберегти кохання Геракла (Аполлодор; Софокл).
Насправді кров Кентавра була отруйна і отруювала на смерть при потраплянні на неї сонячних променів. Згодом у пориві ревнощів і по незнанню Деяніра використала отруйну кров Несса, що призвело до загибелі Геракла. У основу трагедії «Трахінянки» лягла оповідь про Деяніру. Знемагання кохаючої жінки в очікуванні чоловіка, муки ревнощів і скорбота Деяніри при звістці про страждання отруєного Геракла, складають головний вміст цієї безсмертної трагедії Софокла.

Несс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися