Нерей. Міфологія Давньої Греції

Нерей. Міфологія Давньої Греції

Нерей (за грецькою міфологією) — син Геї і Понта, один із найбільш улюблених і шанованих Богів водної морської стихії. Нерей як добрий, мудрий, справедливий старик, є уособленням спокійної морської глибини, що обіцяє морякам щасливе плавання. Нерей живе в Егейському морі, в печері на морському дні, між островами Самофракія та Імброс. Він всюдисущий, може міняти свою подобу, ненавидить брехню і дає добрі поради (Гесіод).
Нерей мешкає в своєму гроті на дні моря, в товаристві п’ятдесяти (за іншою версією ста) доньок, Нереїд. Зважаючи на їх імена, вони — втілені властивості і якості морської стихії, оскільки вони не шкодять людині, гарно ставляться до них і чарують своєю красою. Особливо відомі з них були Амфітрита (дружина Посейдона), Фетіда (керівниця хору Нереїд, до якої сваталися Зевс і Посейдон, але вона вийшла за смертного Пелея), Галатея (кохана Циклопа Поліфема). Нереїди ведуть ідилічно-спокійне життя у надрах моря, розважаючись мірними рухами хороводів, в такт руху хвиль. У спеку і місячні ночі вони виходять на берег, або влаштовують музичні змагання з Тритонами, або на березі, разом з Німфами суші, водять хороводи і співають пісні.
Нерей володіє даром пророцтва. Але для того, щоб Нерей надав пророцтво, потрібно його змусити, оскільки він, як морська стихія, міняє свою подобу. Так, Геракл, зв’язавши Нерея, змусив його вказати шлях до саду Гесперід (Аполлодор). Зображувався Нерей у вигляді добродушного старика з бородою із водоростей. Існує міф про його сина Неріта, якого покохала Афродіта. Залишаючи море, Богиня кохання дарувала Неріту крила, але той відкинув цей дар, за що Афродіта перетворила його на молюска, а крила дісталися Ероту.

Нерей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.

Пегас — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом з братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи з Посейдоном, з’явився із крові Медузи, коли її обезголовив Персей.

Пігмеї — казковий народ карликів, що живе в Лівії або в Малій Азії. Розміром пігмеї були від мурашки до мавпи. У Страбона вони перераховуються разом з напівпсами, великоголовими, гніздовухими, безвусими, безносими, одноокими і крючкопалими.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися