Нереїди. Міфологія Давньої Греції

Нереїди. Міфологія Давньої Греції

Нереїди (за грецькою міфологією) — морські Німфи, божества морської стихії, п’ятдесят доньок Нерея і Доріди (Гесіод). Найбільш відомі Нереїди Амфітрита (дружина Посейдона), Фетіда (керівниця хору Нереїд, до якої сваталися Зевс і Посейдон, але вона вийшла за смертного Пелея), Галатея (кохана Циклопа Поліфема), Немертея (морська Істина), а також Главку, Каліпсо, Панопея, Псамата, Талія та інші, імена яких вказують на мінливість, глибину, нестримність і примхливість моря (Аполлодор).
Вони мешкають у «внутрішньому морі», у срібних печерах на морському дні, прядуть на золотих прядках, займаються музикою і танцями, а в місячні ночі виходять на берег, де співають, танцюють і змагаються в музиці з Тритонами. Їх символом вважається дельфін. Нереїди доброзичливо відносяться до людей, протегують мореплавцям. Так, вони допомогли аргонавтам минути Планкти. Нереїд в античності дуже почитали прибережні мешканці і остров’яни і зберігали оповіді, що складалися про них. Віра в Нереїд збереглася в Греції навіть до нашого часу, хоча Нереїди у пізній грецькій міфології стали змішуватися з Наядами і вважатися загальними Німфами водної стихії.

Нереїди. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися