Римський бог Нептун — володар морів

Римський бог Нептун — володар морів

Нептун (за римською міфологією) — один із самих давніх Богів римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном. У Давньому Римі 23 липня відзначали свято на честь Бога Нептуна, сподіваючись таким чином врятувати урожай від засухи. О походженні цього Бога майже нічого не відомо, але не викликає сумнівів та обставина, що Нептун завжди був пов’язаний із водою. У свиті Бога були такі божества, як Салація і Ванілія. Салація у римлян ототожнювалась із грецькими Богинями Фетідою і Амфітритою. Загалом Нептуна почитали люди, які так чи інакше були пов’язані з морем: мореплавці, торговці, рибаки. Цьому Богові приписували також заступництво коням. На честь кінного Нептуна влаштовували свята і кінні змагання.

Римський бог Нептун — володар морів

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.

Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися