Грецька богиня Немезида — Богиня помсти. Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Немезида — Богиня помсти. Міфологія Давньої Греції

Немезида (Немесида) (за грецькою міфологією) — Богиня помсти. До обов’язків Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу разом з іншими породженнями Богині ночі: Танатосом — Богом смерті, Ерідою — Богинею розбрату, Апатою — Богинею обману, Кером — Богом знищення і Гіпносом — Богом похмурих сновидінь. Немезиду також називали Адрастеєю — «невідворотня». Слово «Немезида» походить від грецького nemo, що означає «справедливо обурююсь». Згідно одному із міфів, у Немезиди від шлюбу із Зевсом народилася донька Єлена, що спричинила Троянську війну. Самою шанованою Богинею Немезида була в Рамнунті, де їй присвятили храм неподалік від Марафону. У храмі знаходилась її статуя, створена Фідієм. Богиню почитали і у Давньому Римі. Зображення Немезиди зустрічаються на давніх амфорах, мозаїках та інших витворах мистецтва, де її малювали з вагами в руках, а також з іншими предметами, що символізували рівновагу, покарання і швидкість: вуздечка, меч і батіг.

Грецька богиня Немезида — Богиня помсти. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медуза — одна із сестер Горгон. У еллінській міфології вони представлялися у вигляді крилатих істот з невідповідно великою головою, висунутим язиком, вискаленими зубами і часто із зміями на голові або тулубі.

Мінотавр — чудовисько з тілом людини і головою бика, що жило в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — Посейдон.

Мойри — богині долі. У уявленнях греків Мойра-доля кожного втілюється в якомусь матеріальному предметі — фетиші, носієві життєвих сил.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися