Нелей. Міфологія Давньої Греції

Нелей. Міфологія Давньої Греції

Нелей (за грецькою міфологією) — цар Пілоса, син Посейдона і Тіро, брат-близнюк Пелія, чоловік Хлориди. Мати братів, побоюючись чоловіка, царя Іолка Крефея, таємно народила близнята і кинула біля підніжжя гір. Нелей і Пелій були знайдені пастухами. Коли близнята виросли і дізнались, хто їх мати, вони вбили свою мачуху Сидеро, що образила Тіро. Пізніше, після смерті Крефея, брати стали ворогувати один з одним, і вигнаний Нелей, прибувши в Мессенію, заснував місто Пілос.
Від Хлориди Нелей мав доньок Гірміну, Перо і дванадцять синів (Аластора, Астерія, Деїмаха, Нестора, Периклімена, Пілаона, Радія, Тавра, Еврібея, Еврімена, Евагора, Епідая), одинадцять з яких загинули від руки Геракла. Коли одного дня Геракл прийшов до нього, аби очиститися від вбивства Іфіта, Нелей відмовився прийняти його, оскільки в нього гостював батько Іфіта. У помсту за це Геракл напав на Пілос і вбив синів Нелея, за винятком Нестора (Аполлодор). За однією із версій міфу, Нелей був убитий разом із синами, за іншою, він помер від хвороби в Коринфі і там же був похований (Павсаній).

Нелей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися