Нефела. Міфологія Давньої Греції

Нефела. Міфологія Давньої Греції

Нефела (за грецькою міфологією) — Богиня хмар. Її створив Зевс, додавши їй образ Гери. Перша дружина Афаманта, мати Кентавра, Фрікса і Гелли. Одного дня Бог-громовержець запросив фессалійського царя лапіфів Іксіона на бенкет Богів. Деякі грецькі автори пояснюють таке добросердя Зевса тим, що він був небайдужий до дружини Іксіона, Дії. Згідно оповідань Аполлодора, сп’янілий Іксіон так осмілів, що став домагатись кохання дружини Зевса, Гери. Він рахував, що Богиня не відмовиться помститися своєму чоловікові за його численні зради. Мабуть щось запідозривши, Зевс додав хмарі подобу Гери і посадив її поряд з Іксіоном, який був вже п’яний і не помітив підміни.
Поєднавшись із видінням, Іксіон став нахвалятися своєю перемогою, але у цей момент нагрянув Зевс. Він наказав Гермесу безжалісно висікти нечестивця, а згодом прив’язати його до вогненного колеса, яке тут же підхопили вітри і понесли по піднебінню. Примару Гери, створену Зевсом із хмари, нарекли Нефелою і вона народила від Іксіона Кентавра. У шлюбному союзі з Афамантом, Нефела народила Фрікса і Геллу, яких безуспішно хотіла згубити Іно (Аполлодор).

Нефела. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Харібда — чудовисько, що мешкає у вузькій протоці під скелею, на якій зростає смоковниця. Чудовисько у вигляді страшного виру. Тричі в день Харібда заковтує чорну воду, а потім її викидає. З водою вона може ковтати і цілі кораблі разом з моряками.

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися