Неаполь. Міфологія Давньої Греції

Неаполь. Міфологія Давньої Греції

Неаполь (у давнину) — грецька колонія, заснована переселенцями з Кум в тісній близькості від іншої грецької колонії Парфенопєї, після заснування нового міста, що отримала ім’я Палеополіс. Після її руйнування римлянами в 326 році до нашої ери, ім’я Парфенопєї нерідко вживалося в поезії у застосуванні до Неаполя. Вельми довго, навіть після завоювання римлянами в 290 році, Неаполь зберігав грецький характер. Тут панувала грецька мова, були в ходу грецькі ігри, зберігалося грецьке ділення на фратрії. Цьому сприяло те, що римляни залишили в Неаполі місцеву самоврядність. У I столітті до нашої ери Неаполь став муниципією, пізніше колонією. Він належав до найбагатших міст давньої Італії і в той же час був центром грецької, завдяки чому служив для багатих і освічених римлян улюбленим місцеперебуванням.

Неаполь. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.

Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися