Наяди. Міфологія Давньої Греції

  Наяди. Міфологія Давньої Греції

  Наяди (за грецькою міфологією) — доньки Зевса, були Німфами вологої стихії і є родинними Німфам Океану. У грецькій міфології Наяди є божествами джерел, струмків і джерел. Мабуть, вони відносяться також до нащадків Океану і Тефіди. Налічують їх до трьох тисяч. «Всі імена їх назвати нікому з людей не під силу. Знає назву потоку лише той, хто поблизу мешкає» (Гесіод). Як Зевс — Бог хмар і дощу, так і вони — Богині тієї ж стихії. Окрім Зевса, Наяди в грецьких оповідях супроводжують Посейдона, Діоніса, Аполлона, Афродіту, Деметру, Персефону, дарують достаток, родючість і здоров’я, протегують шлюбу.

  Наяди (за грецькою міфологією) — давні божества, в одному ряду із хтонічними божествами, вони згадуються разом з Сатирами, Куретами, Корибантами, Тельхінами (Страбон). Вони хранительки вод і володіють добродійними функціями. Є Наяди-цілительки (Орфейські гімни) що лікують, купання у їх воді дає зцілення від хвороб. Одна з Наяд — Менту мала ім’я Кокітіди. Вона була пов’язана з водою царства мертвих і була коханою Аїда (Павсаній). Води джерел, де мешкали Наяди, мали очисні і пророчі функції і навіть володіли здатністю дарувати безсмертя.

  Наяди. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

  КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

  Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

   

  Комментарии закрыты.