Навсікая. Міфологія Давньої Греції

  Навсікая. Міфологія Давньої Греції

  Навсікая (Навзікая) (за грецькою міфологією) — донька царя феаків Алкіноя і Арети. Афіна уві сні, під виглядом її подруги, спонукає Навсікаю відправитися із служницями на берег моря, аби зайнятися пранням білизни. Доки білизна сохне на березі, дівчата затівають гру в м’яч, який не без втручання Афіни потрапляє у воду. Дівочий крик будить Одіссея, викинутого напередодні бурею на острів феаків і сплячого у прибережних кущах. Подруги Навсікаї, побачивши Одіссея, що з’явився, вкритого грязюкою, в остраху розбігаються. Вона ж вислуховує його прохання про допомогу, велить надати йому чистий одяг, нагодувати і напоїти, а згодом пояснює, як досягти палацу Алкіноя і добитись від феаків допомоги у поверненні додому (Гомер, «Одіссея»).
  Існував також варіант міфу, за яким Телемаху після смерті Одіссея вдалося потрапити на острів феаків, де він одружився на Навсікаї і мав від неї сина, названого на згадку про діда Персептоліс (у перекладі ім’я Персептоліс означає — руйнівник міст) (Арістотель). Сюжет на тему цього міфу отримав віддзеркалення в образотворчому мистецтві бароко і класицизму.

  Навсікая. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

  Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

  Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

   

  Комментарии закрыты.