Навпрестіди. Міфологія Давньої Греції

  Навпрестіди. Міфологія Давньої Греції

  Навпрестіди (за грецькою міфологією) — три доньки передостаннього троянського царя Лаомедонта, сестри Пріама. Звали їх Астіоха, Медесікаста і Етілла. Астіоха відома тим, що отримала в дарунок від Пріама золоту виноградну лозу, за це вона послала сина Евріпіла на Троянську війну, де він і загинув. У трагедії Софокла «Евріпіл» Астіоха оплакує сина, якого сама відправила на загибель, спокусившись на дари Пріама, отримані їм у свою чергу від Богів.
  Після падіння Трої сестри разом з іншими полонянками-троянками були взяті греками в наложниці і по дорозі на батьківщину ахейців опинилися в Італії. Побоюючись потрапити до Греції, де їх повинні були продати в рабство, доньки Лаомедонта спалили ахейські кораблі. За це сестри отримали прізвисько Навпрестіди — кораблі, що спалили, а річка, в гирлі якої згоріли кораблі, стала називатися Наклеп — палаючі кораблі. Разом зі своїми полонянками — навпрестідами залишились в Італії і ахейські воїни, що згодом заснували на італійських берегах еллінську колонію.

  Навпрестіди. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.

  Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.

  Піфо — Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу.

  Плутон — Бог підземного царства і смерті, що носив у греків також ім’я Аїд. За оповіддю, Плутон був братом Зевса і Посейдона.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

   

  Комментарии закрыты.