Навплій. Міфологія Давньої Греції

Навплій. Міфологія Давньої Греції

Навплій (за грецькою міфологією) — син Посейдона і Амімони, знаменитий мореплавець, першим навчився мистецтву навігації. Він заснував в Арголіді порт Навплій і прийняв у ньому кораблі, на яких приплив з Єгипту Данай (Павсаній; Аполлодор).

Навплій (за грецькою міфологією) — цар Евбеї, чоловік Клімени, доньки Катрея, батько Паламеда, Навсимедонта і Еакса. Нащадок першого Навплія, також знаменитий мореплавець, учасник Походу аргонавтів. Навплій займався работоргівлею. Часто батьки прохали його продати в рабство доньок, що зганьбили себе. Алей віддав йому Авгу, Катрей — Аеропу і Клімену. Під час Троянської війни, дізнавшись про страту сина Паламеда, наклепницьки звинуваченого Одіссеєм в зраді, Навплій відправився до Агамемнона в табір ахейців під Трою, аби зняти з Паламеда помилкове звинувачення і отримати задоволення за його загибель, але не мав ні того, ні іншого. Тоді Навплій з Еаксом стали підбурювати до подружньої зради дружин Героїв, що пішли в похід (Аполлодор). При поверненні грецького флоту з-під Трої Навплій запалив помилкові вогні маяка на Каферейському мисі на південному краю острова Евбея, внаслідок чого багато кораблів розбились об скелі (Еврипід; Сенека). Побоюючись помсти, Навплій сховався в Халкідіці. Проте його діяння викликали невдоволення Зевса, і через багато років, життя Навплія скінчилось із-за такого ж помилкового маяка. Проти ототожнення в грецьких героїчних оповідях обох Навпліїв ще в давні часи заперечував історик Страбон.

Навплій — давньоеллінське місто в Арголідській затоці; обширна безпечна гавань; один із найважливіших портів Греції. Над містом і портом панував замок Іч-Кале (колись акрополь), а також цитадель Паламіді (на висоті 215 м на крутих скелях (в давнину, ймовірно, святилище Фінікії Паламеда)). Навплій був спочатку колонією Фінікії і в давнину не мав значення, але в середні віки, як берегова фортеця, стало одним із головних пунктів Мореї. Після завоювання Константинополя латинами в 1204 році Навплій потрапив до рук франків, під владою яких, разом з Аргосом, складав особливе герцогство.

Навплій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.

Немезида — Богиня помсти. У обов’язки Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу.

Нептун — древній бог римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися