Нарцис. Міфологія Давньої Греції

Нарцис. Міфологія Давньої Греції

Нарцис (за грецькою міфологією) — надзвичайно красивий син беотійського річкового Бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Коли батьки запитали віщуна Тіресія про майбутнє дитини, мудрець відповів, що Нарцис доживе до старості, якщо ніколи не побачить свого обличчя. Нарцис виріс хлопцем рідкісної краси, а його кохання добивалось багато жінок, але він був байдужий до усіх. Серед знехтуваних ним була Німфа Ехо, яка від горя висохла так, що від неї залишився лише голос. Ображені неувагою Нарциса жінки зажадали від Богів покарати його, і Богиня правосуддя Немезида дослухалась їх благань. Одного дня, повертаючись з полювання, Нарцис заглянув у незамутнене джерело і побачивши своє віддзеркалення у воді, закохався у нього. Хлопець не міг відірватися від споглядання своєї особи і помер від кохання до себе. За переказами на місці загибелі Нарциса з’явилося поле дивних рослин і трав, в центрі якого виросла цілюща квітка, відмічена строгою красою, яка і була названа ім’ям хлопця.

Нарцис. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

Емпуса — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися