Наксос. Міфологія Давньої Греції

Наксос. Міфологія Давньої Греції

Наксос — острів у Егейському морі, красивий і найбільший з Кікладських островів. У прадавній час острів називали Стронгілой («закругленим»), також Дією і Діонісіадою і був відомий по міфах про Діоніса. Прадавніми мешканцями острова були карійці, витиснені іонійцями. Останні заснували на Наксосі могутню державу, що мала гегемонію над сусідніми островами. У 536 році до нашої ери Наксос вступив у боротьбу із Пісістратом афінським і був переможен. Повинен був визнати тираном Лігдама, вождя олігархічної партії на Наксосі. У 510 році аристократи були вигнані і покликані ними на допомогу перси вимушені були, після чотиримісячної облоги, відступити, нічого не досягнувши. У 490 році при своїй другій навалі на Грецію, перси вогнем і мечем спустошили острів.

Наксос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіперіон (дуже високий) — Титан, син Урану і Геї, чоловік своєї сестри Тейї, батько Геліоса, Селени і Еос. Гіперіон — «сяючий» бог, що буквально «йде вгорі», тобто, по піднебессю.

Іапет (Япет)Титан, син Урану і Геї, чоловік Океаніди Клімени (або Океаніди Асії), яка народила йому Атланта, Менетія, Прометея і Епіметея. Іапет — учасник Титаномахії; був скинутий Зевсом в Тартар, поділивши долю братів. Є прародителем людського роду.

КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися