Мопс. Міфологія Давньої Греції

Мопс. Міфологія Давньої Греції

Мопс (за грецькою міфологією) — фессалійський віщун, син Аміка і Німфи Хлориди, що отримав дар пророцтва від Аполлона. Мопс брав участь у Калідонському полюванні (Овідій, Гігін), у боротьбі лапіфів з Кентаврами (Овідій), як віщун супроводжував аргонавтів (Піндар, Піфійські оди). За переказами, коли аргонавти висадилися в Лівії, Мопса вкусила в п’яту змія і він помер в муках (Гігін). Говорять, що ця змія з’явилася з крапель крові голови горгони Медузи. У Лівії Мопс почитався як Герой і мав свій оракул. Епонім фессалійського міста Мопсіон.

Мопс (за грецькою міфологією) — віщун, син Манто, батьком Мопса вважався крітянин Ракій (Павсаній). За іншою версією Манто народила Мопса від Аполлона, тоді як Ракій був змушений покинути дружину майже на рік (Аполлодор). Славу Мопсу принесла суперечка із знаменитим віщуном Калхантом, у якому він беззаперечно переміг. За одним із варіантів міфу, Мопс змагався з провісником Калхантом, який, зазнавши поразки, помер від засмучення. Мопс і Амфілох Молодший разом заснували місто Малл в Кілікії, після чого Амфілох виїхав в Акарнанію. Через рік Амфілох повернувся в надії владарювати з Мопсом, але дістав від нього відмову. У поєдинку, що зав’язався, обидва загинули (Аполлодор; Страбон). Після їх смерті оракул мав велику популярність за правдивість передбачень. Mопс також мав свій оракул і в околицях Колофона.

Мопс (за грецькою міфологією) — фракійський цар, у союзі із скіфським царем Сіпілом переміг царицю лівійських амазонок Міріну.

Мопс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пандора — жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, з метою помсти людям, для яких Прометей викрав вогонь. Зевс вручив їй запечатану скриньку, в якій були усі нещастя і лиха.

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.

Пелей — син егинського царя Еака і Ендеїди, чоловік Антігони. За вбивство свого звідного брата Фока, який переміг Пелея в атлетичних вправах, він був вигнаний батьком і віддалився у Фтію.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися