Містерії. Міфологія Давньої Греції

Містерії. Міфологія Давньої Греції

Містерії (таємне служіння) — у давніх греків, є оригінальним епізодом в історії релігій і у багатьох відношеннях до цього часу загадковим. Найдавніші надавали величезне значення містеріям: лише присвячені до них, за словами Платона, блаженствують після смерті, а за твердженням Цицерона — містерії вчили і жити добре, і вмирати з благими надіями. Встановлення їх сходить до часів віддаленої старовини. У історичні часи, особливо з VI століття, їх число все більше і більше збільшувалось. Наприкінці IV століття до нашої ери не бути посвяченим в які-небудь містерії слугувало ознакою невір’я або індіферентізму. У Давній Греції містерії були або державні, що відбувались згідно державним встановленням (наприклад, елевсінські), або дозволені виключно для осіб однієї статті (діонісії, фесмофорії), або, нарешті, поза законні, інколи навіть переслідувані (такі були орфічні містерії, а також містерії Котітто, Мітри, Кібели та інші).

Містерії. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агдістіс — жахлива двостатева істота. Фрігійський міф розповідає, що одного дня сім’я сплячого Зевса витекло на землю, запліднило її і народилася страшна нелюдська істота Агдістіс. Його руйнівна сила не влаштовувала богів.

Амазонки — жінки-воячки, що ведуть свій рід від бога війни Ареса і Наяди Гармонії. У битвах з амазонками брали участь Беллерофонт, Геракл і Тесей. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої.

Бореади — крилаті сини Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея. Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея — мужа Клеопатри від гарпій, що терзали його.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися