Морфей. Міфологія Давньої Греції

Морфей. Міфологія Давньої Греції

Морфей (за грецькою міфологією) — крилате божество сновидінь, один із синів Бога сну Гіпноса, онук Богині мести Немезиди. В античності фантазія давніх греків подавала поняття сну у багатьох образах, зважаючи на характер сну. Елліни вважали, що якщо існують відверто різні за характером сни, то стільки і повинно бути окремих міфічних образів, які їх викликають або творять.
Один із таких образів сну — Бог сновидінь Морфей, який відвідує людей уві сні, маючи вигляд людини або різні людиноподібні форми (morphз — в перекладі з грецького — форма). Овідій, описуючи печеру Гіпноса в Кіммерійській землі, в XI книзі свого вигадування «Метаморфози» називає ще двох Богів сну: Фантаз, який відвідує сплячих людям в образі диких звірів або домашніх тварин, і Фобетор — в образі неживих предметів або явищ природи (Овідій).

Морфей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися