Морфей. Міфологія Давньої Греції

  Морфей. Міфологія Давньої Греції

  Морфей (за грецькою міфологією) — крилате божество сновидінь, один із синів Бога сну Гіпноса, онук Богині мести Немезиди. В античності фантазія давніх греків подавала поняття сну у багатьох образах, зважаючи на характер сну. Елліни вважали, що якщо існують відверто різні за характером сни, то стільки і повинно бути окремих міфічних образів, які їх викликають або творять.
  Один із таких образів сну — Бог сновидінь Морфей, який відвідує людей уві сні, маючи вигляд людини або різні людиноподібні форми (morphз — в перекладі з грецького — форма). Овідій, описуючи печеру Гіпноса в Кіммерійській землі, в XI книзі свого вигадування «Метаморфози» називає ще двох Богів сну: Фантаз, який відвідує сплячих людям в образі диких звірів або домашніх тварин, і Фобетор — в образі неживих предметів або явищ природи (Овідій).

  Морфей. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

  Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.

  Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

   

  Комментарии закрыты.