Грецький бог Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду. Міфологія Давньої Греції

Грецький бог Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду. Міфологія Давньої Греції

Mомос (Мом) (за грецькою міфологією) — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду. Син Богині ночі Нікти, брат Танатоса, Гіпноса, Немезиди, Еріди, гесперид і Мойр, тобто він був міцно пов’язаний з похмурими і шкідливими космічними силами (Гесіод). За порадою Mомоса Зевс спричинив Троянську війну, з тим аби, винищивши поганий людський рід, полегшити тягар Богині землі Геї. Mомос осуджував самого верховного Бога Зевса, а також Афіну, Гефеста і Посейдона за дари, що посилали людям (Лукіан Самосатський).
Врешті-решт Зевс вигнав Mомоса з Олімпу за його постійне лихослів’я проти Богів і Титанів, зокрема, Аполлона, Афіни і Прометея. У найбільшого із грецьких софістів Лукіана, насмішник серед Богів Mомос, в одній грецькій епіграмі зображується безсилим стариком, в іншій нікчемним хлопцем з обличчям Сатира і в одязі блазня. За деякими оповідями, Момос лопнув від злості, коли не зміг знайти недоліків у Афродіти.

Грецький бог Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися