Молосс. Міфологія Давньої Греції

Молосс. Міфологія Давньої Греції

Молосс (за грецькою міфологією) — син Неоптолема і Андромахи. Дружина загиблого троянського Героя Гектора, Андромаха, стала наложницею Неоптолема після взяття ахейцами Трої. Після смерті Неоптолема у Дельфах Андромаха разом з Молоссом переселилася до Епіру і стала дружиною віщуна Елена, сина Пріама і Гекуби, брата-близнюка Кассандри. От Елена Молосс і успадкував царську владу в Епірі. Молосс був Героєм-епонімом відповідної області в Епірі і племен молоссів, що її населяли. У літературі оповідь про Молосса вперше засвідчено у знаменитій трагедії Еврипіда «Андромаха».

Молосс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тевкр — син Теламону і доньки троянського царя Гесіони. Кращий стрілець із лука в грецькому війську під Троєю, де від його руки загинуло понад тридцять захисників Іліона.

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися