Моліоніди. Міфологія Давньої Греції

Моліоніди. Міфологія Давньої Греції

Моліоніди (за грецькою міфологією) — сіамські близнята, сини Актора і Моліони. За деякими старогрецькими відданнями, батьком сіамських близнят був Бог моря Посейдон. Звали їх Ктеат і Евріт, народилися вони із срібного яйця, були зрощеними від поясу знизу (Аполлодор). Моліоніди перевершували всіх у силі і спритності, мали безліч перемог на різних іграх і загальноеллінських агонах. Одружилися Моліоніди на доньках Дексамена Фероникі і Ферефоні. Коли Геракл з військом виступив проти Авгія, Ктеат і Евріт очолили армію свого дядька. Вони вщент розбили Геракла, який в цей час захворів, і смертельно ранили Іфікла, після чого уклали мир.
Зачувши, що Моліоніди вирушають на Істмійські ігри, Геракл влаштував їм засідку в Клеонах і застрелив близнята із лука. Деякі стверджують, що Моліоніди були учасниками Калідонського полювання. Павсаній стверджував, що Ктеат і Евріт брали участь в облозі Пілоса і загинули б від всюдисущого списа Нестора, якби Посейдон не огорнув їх туманом і не відніс геть.

Моліоніди. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.

Фрасімед — син пілосського царя Нестора, який прибув разом з батьком і братом Антілохом під Іліон. Він командував п’ятнадцятьма кораблями і брав участь в багатьох битвах.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися