Грецька богиня Мнемозіна — Богиня пам’яті

Грецька богиня Мнемозіна — Богиня пам’яті

Мнемозіна (за грецькою міфологією) — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда (Гесіод). Мати Муз, яких народила від Зевса в македонській Пієрії. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові і Муз було дев’ять. Представниці інтелектуальних і художніх властивостей людини, вони успадкували завдатки їх матері, якою греки приписували винахід мови і рахунку. Доньки Зевса і Мнемозіни: Калліопа, Кліо, Мельпомена, Полігимнія, Талія, Терпсіхора, Уранія, Евтерпа, Ерато.
Історик Преллер (Міфологія Еллади) стверджував, що прадавні співи греків стосувалися Зевса, його боротьби з Титанами і влаштування нового світового порядку і що у зв’язку з цим Мнемозіна втілює собою спогад про ці великі події і духовний початок, який виник з краси і гармонії світу. З цього її значення вийшла пізніше, як Богиня спогаду, думки і найменування. У беотійскій Лейбадеї при оракулові Трофонію було джерело Лето (Забуття), з якого пили воду ті, що мали намір запитати Бога, і джерело Мнемозіни (Пам’ять), з якого пили ті, що вже отримали відповідь. Тут же стояв трон Мнемозіни, яка, по віруванню тих, що моляться, допомагала утримувати в пам’яті бачене і чуте (Павсаній). Мнемозіна почиталася і звичайно зображувалася разом із Музами.

Завітайте на сторінку Титани та дізнайтеся про загальну інформацію титанів.

Грецька богиня Мнемозіна — Богиня пам’яті

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.

Аполлон — Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв. Син Зевса і Лети (Латони), заступник поезії, музики і співу, також заступник стад.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися