Мізія. Міфологія Давньої Греції

Мізія. Міфологія Давньої Греції

Мізія — у давнину провінція Малої Азії; що займала північно-західну частину півострова, між Пропонтідой і Геллеспонтом на півночі, Егейським морем на заході, Лідією на півдні, Фрігією і Віфінією на сході. Населення Мізії складалося з фрігійців, троянців, еолійців і власне мізійців. Останні, за припущенням Страбона, вперше з’явилися тут лише у Троянську війну, прийшовши з півночі і потіснивши фрігійців, що жили на цій місцевості. Ймовірно, вони належали до групи фракійських племен. Це був простий пастушачий народ, що широко розкинувся і жив частково навіть у Македонії. Мова його, по Страбону, була змішенням мов фрігійської і лідійської. Головні міста Мізії: Плакія, Кизік, Пріап, Паріїв, Лампсак, Абідос, Аполонія, Мілетополь, Зелея, Скепсіда, Перкоте, Дардан, Сігей та ін.

Мізія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися