Мізенум. Міфологія Давньої Греції

  Мізенум. Міфологія Давньої Греції

  Мізенум (у давнину) — мис в Кампанії на південь від давніх Кум, на березі Неаполітанської затоки, в п’ятнадцяти кілометрах на південний захід від Неаполя. Отримав свою назву від похованого тут, за переказами, супутника Енея — Мізена. У давнину Мізенум був улюбленим місцеперебуванням багатих римлян. Коли Август влаштував тут стоянку для римського флоту, призначеного до плавання в Тірренському морі, то утворилося ціле місто того ж імені, абсолютно зруйноване сарацинами. Від розкішної мізенскої вілли Лукулла, в якій помер імператор Тіберій, уціліли лише розвалини.

  Мізенум. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

  Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.

  Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

   

  Комментарии закрыты.