Міртіл. Міфологія Давньої Греції

  Міртіл. Міфологія Давньої Греції

  Міртіл (Мірсил) (за грецькою міфологією) — син Гермеса і Клеобули, візничий царя Еномая. Допоміг Пелопу перемогти Еномая в змаганні на колісницях, що було неодмінною умовою царя при згоді на шлюб з його донькою Гіпподамією. Пелоп за допомогу при змаганні обіцяв Міртілу половину царства або одну ніч з Гіпподамієй. Найбільш поширена версія міфу свідчить, що Пелоп після перемоги скинув Міртіла з колісниці до моря з Герейського мису (південний край острова Евбея), і пов’язує з цим відданням назву Міртойського морить, Пелопоннесу, що тягнувся від східного побережжя, до островів Андрос, Тенос і Парос. Вмираючи, Міртіл прокляв весь рід Пелопа (Аполлодор). Тіло Міртіла хвилями прибило до міста Феней в Аркадії, тут було поховане і поважалось щорічним святом. Мешканці Феней показували у своєму місті могилу Міртіла у храмі Гермеса, де візничому приносили щорічну жертву як місцевому аркадському Героєві (Павсаній). Пелоп по волі Богів, в спокутування вбивства, повинен був збудувати храм Гермесу і кенотаф Міртілу. Після смерті Міртіл був перетворений Гермесом на сузір’я Візничого.

  Міртіл Митиленський (у давнину) — тиран часів Алкея, що вигадав проти нього алегоричний вірш, що оспівував його смерть. Супротивником його був Піттак, що казав йому: з диких тварин — тиран, з ручних — лестивець — гірші. Обраний в есимнети народом, Піттак змінив Міртіла в управлінні.

  Міртіл з Мефімни (у давнину) — грецький письменник часів перших Птолемей, написав твори з яких до теперішнього часу збереглися лише фрагменти.

  Міртіл. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Арес — Бог війни, син Зевса і Гери. У ранніх міфах народження Ареса сталося без участі батька від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес виступав як син Зевса.

  Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

  Асклепій (за грецькою міфологією) — Бог лікування, син Аполлона і Німфи Короніди (за іншою версією — Арсіної, доньки Левкіппа), яку Аполлон вбив за зраду.

  Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

   

  Комментарии закрыты.