Мірина. Міфологія Давньої Греції

Мірина. Міфологія Давньої Греції

Мірина (за грецькою міфологією) — одна із легендарних і знаменитих амазонок, що одержала на чолі свого війська безліч перемог. Вона спромоглась завоювати царство атлантів і успішно билася з горгонами. Мірина завоювала Лівію, постійними набігами своїх загонів спустошувала Аравію і Малу Азію. Але була переможена скіфським царем Сіпілом в союзі з фракійським царем Мопсом. Сама Мірина була вбита в бою, а військо амазонок було винищено скіфами і фракійцями. Гомер згадує курган Мірини біля стін Трої, який серед людей іменується Батією (Гомер, «Іліада»). Детальний виклад походів амазонок на чолі з Міриною у вигляді напівлегендарної історії подав Діодор Сицилійський і є одним із прикладів евгемеристичного тлумачення міфів (Діодор).

Мірина (у давнину) — декілька античних міст. Найбільш відомі місто і гавань Мірина на західному березі Мізії, за переказами, збудовані амазонками. Пізніше тут була колонія еолійців. Римляни дарували Мірині свободу. Двічі місто було зруйновано землетрусом.

Мірина. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Афродіта — Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю. Донька Зевса і Діани, що сталася ніби то з морської піни. У римській міфології їй відповідає Венера.

Борей (за грецькою міфологією) — Бог північного вітру, син Титанідів Астрея (зоряного піднебесся) і Еос (ранішньої зорі), брат Нота, Зефіра і Геспера.

Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.

Вікторія (за римською міфологією) — Богиня перемоги, що спочатку мала назву Віка Поту. Відповідає грецькій Нікі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися