Мінотавр. Міфологія Давньої Греції

Мінотавр. Міфологія Давньої Греції

Мінотавр (за старогрецькою міфологією) — чудовисько із тілом людини і головою бика, що існувало в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — сам Посейдон. Мінос заховав сина у підземному лабіринті, спорудженому Дедалом. Лабіринт був настільки складним, що жодна людина, увійшовши туди, не мала шансів знайти вихід.
Мінос підозрював афінського царя Егея у вбивстві одного із своїх синів і, аби помститися, благав Юпітера наслати на Афіни чуму. Афіняни звернулися за порадою до оракула, який сказав їм, що епідемія припиниться лише у тому випадку, якщо вони щороку посилатимуть на Крит на поживу Мінотаврові сім хлопців і сім дівчат.
Царевич Тесей вирішив врятувати афінян від страшного жертвоприношення і знищити Мінотавра. Він замінив собою одного із молодих людей, що вирушали на Крит. Там Героєві допомогла закохана у нього Аріадна, доньку Міноса. Вона дала Тесею нить, яка повинна була допомогти знайти вихід із лабіринту. Тесей увійшов до лабіринту і переміг Мінотавра.

Мінотавр. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіпнос — Бог сну. За Гесіодом — породження Нікти. Живе в Тартар поряд із братом-близнюком Танатосом, але на відміну від нього, Гіпнос м’якосердий і доброзичливий.

Гібріс — Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині.

Гіменей — божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн. Гіменей вважався сином Аполлона і однією із Муз. Розповіді про його походження і зв’язки з різними міфічними особами суперечливі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися