Мініади. Міфологія Давньої Греції

Мініади. Міфологія Давньої Греції

Мініади (за грецькою міфологією) — три доньки беотійського царя Мінія, родоначальника племені мініїв, що правив в Орхомені. Мініади нехтували культом Діоніса і відмовлялися брати участь у діонісіях, так званих вакхічних оргіях і ходах Менад, Вакханок, Силенів і Сатирів. Коли у горах розпочалися свята на честь Діоніса, зі всіх жінок Орхомена лише доньки царя, Левкіппа, Арсіппа і Алкіфоя залишилися удома, продовжуючи прясти і займатися іншими буденними справами. Діоніс намагався змусити їх прилучитися до Менад, але мініади зустріли пропозицію Бога кепкуваннями. Тоді Діоніс наслав на Мініад безумство, під впливом якого вони розірвали сина Левкіппи, прийнявши його за оленя. Діоніс перетворив Мініад на кажанів, за іншою версією, на птахів (Овідій). Цей міф належить до міфів, пов’язаних з історією становлення культу Діоніса.

Мініади. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.

Ерот — Бог кохання, що розумівся як особливе світове божество і як супутник і помічник Афродіти.

Зевс — наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей. Син Кроноса (Сатурну) і Реї, муж Гери. У римській міфології йому відповідає Юпітер.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.