Римський бог Мінерва — Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст

Римський бог Мінерва — Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст

Мінерва (за римською міфологією) — Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників. Існує припущення, згідно якому культ Мінерви має фрігійське коріння. Римляни рахували Богиню рівній Юноні і Юпітеру, вона входила до пантеону головних римських Богів, так звану капітолійську тріаду, якій було присвячено храм на Капітолії. У грецькій міфології існує аналог Мінерви — Афіна-воїн. Так само як і Афіна, Мінерва була покровителькою військової справи, великі полководці після битв приносили їй у жертву частину своїх кращих трофеїв. Давні римляни приписували Мінерві заступництво лікарям, вчителям, скульпторам, музикантам і поетам. Шанувальники Богині влаштовували свята на її честь — квінкватрії, на яких вчителі і ремісники отримували плату за навчання дітей. Мінерву зазвичай змальовували в зброї і шоломі із списом в руках або із совою в одній руці і змією в іншій. Сова — символ нічних роздумів, а змія — символ мудрості. Культ Богині був поширений по всій Італії, але лише в Римі її шанували за войовничий характер.

Римський бог Мінерва — Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кібела — велика матір Богів. Донька Урану і Геї, дружина Кроноса.

Лісса — божество безумства, породження Нікти (Богині Ночі) з крові Урану.

Манія — страшна Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї.

Марс — в римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон, — Юпітер, Марс і Квірін.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися