Метапонт. Міфологія Давньої Греції

Метапонт. Міфологія Давньої Греції

Метапонт (за грецькою міфологією) — ікарійський цар, чоловік Феано (Гігін). Метапонт і Феано не мали дітей. Загрожуючи дружині розлученням, якщо вона протягом року не народить йому спадкоємців, Метапонт поїхав порадитися з оракулом. За цей час Феано, зачавши від Посейдона, принесла немовлят Беота і Еола. Десмонт, що залишився керівником царства на час відсутності Метапонта, наказав віднести немовлят у гори, аби їх там зжерли дикі звірі. Близнят знайшов і врятував пастух, який згодом передав дітей Феано. До приїзду Метапонта, Феано вдалося видати найд за приймальних дітей. Пізніше вона народила чоловікові двійнят, проте найди, маючи батьком Посейдона, виявилися набагато красивіше молодших братів. Оскільки Метапонт не підозрював, що Еол і Беот діти дружини, що зрадила йому, він любив їх набагато сильніше, що заставляло страждати Феано. Дочекавшись, коли Метапонт знову поїде з дому, вона наказала своїм дітям відправитися на полювання разом із старшими братами і там, нібито за необережності, вбити їх. У сутичці, що сталася, Посейдон став на сторону своїх синів. Незабаром Беот і Еол з’явилися перед палацом, несучи тіла мертвих молодших братів, що напали на них. Побачивши таку картину, Феано заколола себе мечем Метапонта.

Метапонт (у давнину) — відоме грецьке місто на східному березі Луканії, на кордоні з Апулією. Раніше мало назву Метабун. Його мешканці вважалися вихідцями з несторова Пілоса. Розорене тубільцями, місто за допомогою сибаритян було відновлене загоном ахейців під керівництвом Левкіппа. Місто вважалося ахейським і знаходилося під заступництвом Сибаріса. При Піррі Метапонт перейшов на бік римлян, після битви при Каннах — на сторону карфагенян. Пізніше, в історичних хроніках, про місто немає згадок.

Метапонт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тефіда — вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує. Одне із прадавніх божеств, Титаніда, донька Геї і Урану, сестра і дружина Океана, мати потоків, річок і трьох тисяч Океанід.

Тітон — божество світла, спочатку, власне «полудень» (Лікофрон), «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло».

Тіхе — божество випадку. Не зустрічається в класичній міфології, створено в епоху еллінізму як свідоме протиставлення давньому уявленню про незмінну долю.

Фавн — одне із прадавніх національних божеств Італії. Багато італійських особливостей його характеру і культу втрачено внаслідок ототожнення його з грецьким Паном.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.