Мессенія. Міфологія Давньої Греції

Мессенія. Міфологія Давньої Греції

Мессенія — південно-західна частина Пелопоннесу, омивана із заходу і півдня Іонічним морем, яке глибоко вдається утворюючи Мессенський залив, званий також Коронейським і Асінейським. У давнину східний кордон Мессенії складали малий Паміз, вододіл Тайгета і гірська ущелина. На сході із Лаконії в Мессенію йдуть схили Тайгета, на півночі відроги аркадійського Лікея — Номійські гори, з вузлом Іри. У північно-західному кутку до них примикають скелі, звані Кутра, а з південно-західного боку — скелі Контовунія, які висувають на південному сході дві сполучені вершини, — Іфома і Еван. Цими горами утворюється північна рівнина — Стеніклар, що отримала своє ім’я від давнього царського міста і гірською ущелиною, що з’єднується із другою рівниною, яка внаслідок своєї родючості отримала назву Макарії (тобто щаслива або благословенна). Ця долина на півдні зрошується річкою Паміз. На заході Макарія доходить до півострова, що закінчується мисом Акрітас, з невисокими, зручними для обробки горами. Західний берег Мессенії, майже абсолютно плоский, також може вважатися дуже родючим. Біля цього берега море утворює знамениту Пілосську гавань, північний вхід до якої, так званий Сікійський прохід, звужується островом Сфагія. Трохи північніше лежить невелика гавань (Фукідід).

Мессенія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.

Пегас — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом з братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи з Посейдоном, з’явився із крові Медузи, коли її обезголовив Персей.

Пігмеї — казковий народ карликів, що живе в Лівії або в Малій Азії. Розміром пігмеї були від мурашки до мавпи. У Страбона вони перераховуються разом з напівпсами, великоголовими, гніздовухими, безвусими, безносими, одноокими і крючкопалими.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися