Меропа. Міфологія Давньої Греції

Меропа. Міфологія Давньої Греції

Меропа (за грецькою міфологією) — донька Кіпсела, дружина Геракліда Кресфонта, царя Мессенії. Коли родич Кресфонта Поліфонт вбив царя і двох його синів, захопив престол і змусив Меропу вийти за нього заміж, їй вдалося сховати молодшого сина, названим Кресфонтом на честь свого батька (деякі грецькі автори інколи називають його Епітом), у друзів в Етолії (за іншою версією у батька Меропи Кіпсела в Аркадії). Меропа підтримувала зв’язок із сином за посередництва старого слуги. Поліфонт, знаючи про те, що син Меропи живий, призначив велику винагороду за його голову. Одного дня в Мессенії з’явився незнайомець, який повідомив, що він убив Кресфонта-молодшого. У цей час слуга, відправлений Меропою до сина, повернувся із звісткою, що хлопець безслідно зник. Меропа, повіривши, що незнайомець, який гостив у Поліфонта, є вбивцею її сина, вирішила йому помститися. Вночі вона пройшла до спочивальні іноземця і вже занесла над ним сокиру, коли супроводжуючий її слуга по прикметах впізнав у сплячому Кресфонта. Разом із сином Меропа складає план вбивства Поліфонта, який здійснюється. Кресфонт-молодший успадковував батьківську владу і мешканці Мессенії підтримали його, оскільки залишалися вірними пам’яті старого царя. Міф про Меропу був оброблений у трагедії Еврипіда «Кресфонт», від якої збереглися лише незначні уривки. Зміст еврипідівскої версії міфу переказано Гігіном і Аполлодором. Його новіші обробки були написані Вольтером, Массеї, Готтером та іншими авторами.
Меропа (за грецькою міфологією) — донька хіосського царя Енопіона, і Німфи Геліки. У красуню Меропу закохався Оріон і відправився на Хіос до її батька просити її руки. Енопіон пообіцяв йому доньку, якщо Оріон звільнить острів від диких звірів. Оріон виконав умову, але Енопіон не дотримався обіцянки. Напившись з горя, Оріон увірвався до спальні Меропи і силоміць оволодів нею. Енопіон звернувся з благанням про помсту до свого батька Діонісу. Бог прислав до Оріону Сатирів, яки напоїли його так, що він міцно заснув на морському березі, а Енопіон виколов Оріону очі.

Меропа (за грецькою міфологією) — одна з Плеяд, єдина з них що вийшла заміж за смертного, коринфського царя Сізіфа, матір Главку і Орнітіона. У сузір’ї Плеяд Меропа світить значно слабкіше, ніж її сестри. Вона соромиться, що виявилася єдиною із Плеяд, такою, що вийшла заміж за простого смертного (Овідій).

Меропа (за грецькою міфологією) — цариця Коринфа, дружина Поліба, приймальна мати Едіпа. Згадана в трагедії Софокла «Цар Едіп». Аполлодор вважав, що її звали Перибея.

Меропа (за грецькою міфологією) — доньку Пандарея, викрадача дивного золотого пса з храму Зевса на Криті.

Меропа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Хлориду — Богиня квітів, кохана Зевса, мати Карпоса.

Ювента — Богиня юності, що мала своє невелике святилище Аедікула в межах храму Юпітера Капітолійського.

Юнона — давньоіталійська верховна Богиня, дружина Юпітера, покровителька материнства, паралельне Юпітеру жіноче божество, пов’язане з ним по імені і в куксі.

Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися