Римський бог Меркурій — Бог торгівлі, прибутку і збагачення

Римський бог Меркурій — Бог торгівлі, прибутку і збагачення

Меркурій (за римською міфологією) — Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників, син Майї. У найраніших обрядах Меркурій (латинське «меркаре» означало «торгувати») почитався як заступник негоціантів. Єдиною помітною особливістю зображень давнього божества був великий кошіль. Пізніше Меркурія ототожнили з грецьким Богом Гермесом і з’являвся він, вже в крилатих сандаліях, подорожному капелюсі, із жезлом (кадуцеєм) в руці. Кошіль змінився об’ємною грошовою торбою, яку Бог завжди мав на боці. Віддавши належне пишності вбрання, люди наділили Меркурія складнішими функціями. У останніх століттях минулої ери римляни вважали Меркурія заступником ремесел, мистецтв, таємничих вчень, магії і астрології. Крім того, він проводжав померлих в царство мертвих, приносив вісті і прислуговував вищим Богам. Подібно до Гермеса, римський Бог був сином весняної Богині. Тому жертви Меркурію і його матері Майї приносилися до початку календарного літа, в останні тижні травня —травневі іди.
На особливе місце у римському пантеоні Меркурій заслуговував завдяки працьовитості, справедливості і тим, що ніколи не втручався у сварки. Відкривши ртуть, середньовічні алхіміки назвали нову речовину ім’ям улюбленого Бога. Астрономи вибрали ім’я Меркурій для однієї з планет Сонячної системи, найбільш наближеної до денного світила.

Римський бог Меркурій — Бог торгівлі, прибутку і збагачення

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ялем — божество ридання і плачу, син Аполлона і Калліопи.

Янус — римський Бог дверей; як таке мав дві особи. Також був Богом договорів і союзів. Янус керував началами. До появи культу Юпітера Янус був божеством піднебесся і світла.

Ясо — Богиня зцілення, донька Асклепія і Епіони, онучка Аполлона, сестра Богині здоров’я Гігієї і лікарів Подалірія, Махаона, Панакеї і Акессо.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися