Ментор. Міфологія Давньої Греції

Ментор. Міфологія Давньої Греції

Ментор з острова Ітаки (за грецькою міфологією) — друг Одіссея, що прийняв піклування над Телемахом і іншими, коли цар був під Троєю (Гомер, «Одіссея»). Ментор прагнув перешкоджати настирливим женихам Пенелопи. Він же був і вихователем сина Одіссея — Телемаха. У Гомера, Афіна-Паллада часто переймає на себе зовнішність Ментора, бо протегувала Одіссею і Телемаху. Так, у вигляді Ментора Афіна допомагає Одіссею у його боротьбі із женихами і прагне примирити його з народом. Під виглядом Ментора вона супроводжує Телемаха до Пілоса (Гомер, «Одіссея»). Функція Ментора в античних оповідях — «маска божества», а в літературі нового часу була замінена функцією «наставника».

Ментор (за грецькою міфологією) — батько Імбрія. У подобі Ментора Бог Аполлон спонукав до битви Гектора (Гомер, «Іліада»).

Ментор (за грецькою міфологією) — син Еврісфея, що загинув у битві з афінянами, які захищали дітей Геракла (Аполлодор).

Ментор (за грецькою міфологією) — син Геракла і Асопіди (Аполлодор).

Ментор. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися