Менесфей. Міфологія Давньої Греції

Менесфей. Міфологія Давньої Греції

Менесфей (за грецькою міфологією) — син Петея. Коли Тесей з Піріфоєм відправився до Аїду у царство мертвих, Менесфей узурпував трон Афін. Він здобув прихильність народу тим, що нагадував аристократам про владу, яку вони втратили, а бідним казав, що у них вкрали Вітчизну і рідні святині. Тому інколи, Менесфея називають першим демагогом.
Коли до Аттики вторглися брати Діоскури, Менесфей переконав афінян вітати їх як своїх добродійників. Грецький граматик і філософ II століття до нашої ери Аполлодор стверджував, що саме Діоскури надали Менесфею афінський трон. Тесей, що повернувся, був вимушений відправитися у вигнання і незабаром був підступно вбитий Лікомедом, другом Менесфея. Незабаром Менесфей став одним із женихів Єлени і згодом брав участь в Троянській війні, де мав славу стратега і загинув в битві. За іншою версією, Менесфей повернувся з-під Трої і, виявивши на афінському троні Демофонта, сина Тесея, зайняв трон острова Мелос, цар якого недавно помер, не залишивши спадкоємців.

Менесфей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

Емпуса — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися