Менекей. Міфологія Давньої Греції

Менекей. Міфологія Давньої Греції

Менекей (за грецькою міфологією) — нащадок спартів, батько Креонта і Іокасти. Коли, гніваючись на шлюб Едіпа і Іокасти, олімпійські Боги наслали на Фіви чуму і Тиресій оголосив, що епідемія припиниться, якщо нащадок спартів пожертвує життям в ім’я міста. Менекей не вагаючись кинувся з міської стіни. Чума припинилася, хоча Боги мали на увазі Едіпа.

Менекей (за грецькою міфологією) — син фіванського царя Креонта іЕврідіки, онук Менекея I. У поході Семеро вождів проти Фів, під час облоги міста військом семи вождів, Менекей дізнався від віщуна, що, принісши себе у жертву, він врятує місто від розорення. За Еврипідом Креонт категорично заперечував проти цього, але Менекей приспав пильність батька і наклав на себе руки заради блага рідного міста. Він заколовся себе біля печери присвяченої Богові війни Аресу (Еврипід).

Менекей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Керкопи — сини Океана і Тейі, брати-карлики, потворні істоти, хитрі обманщики, що підстерігають мандрівників і оббирають їх.

Корибанти — назва міфічних попередників жерців Кібели або Реї у Фрігії. Супутники і служителі богині, які в дикому натхненні, з музикою і танцями, відправляли служіння Великій Матері богів.

Курети — демонічні істоти, складали разом із Корибантами оточення Великої матері богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса в дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися