Менедем. Міфологія Давньої Греції

Менедем. Міфологія Давньої Греції

Менедем з Еретрії — засновник, разом із Асклепіадом, так званою елідо-еретрійської філософської школи. Менедем до співпраці з Асклепіадом був учнем філософа мегарської школи Стілпона, а ще раніше — платоніком. Менедему належить вислів, що існує лише одне благо або добро — розуміння сутності речей, що дає розумний напрям волі, а всі загальноприйняті чесноти — лише різні імена цього єдиного добра. Менедем помер в 278 році до нашої ери.

Менедем — кінік, філософ кінічної школи III століття до нашої ери, що обирався Еринією (Фурією). Менедем стверджував, що прийшов з Аїда, аби дізнатись про гріхи людей і розповісти про них підземним Богам. Його згадував Діоген Лаертський. Кінізм існував до кінця третього століття — до злиття із стоїцизмом. Яскравими прибічниками кінізма були Менедем і Меніпп. У вченні кініків є подвійне відношення як до науки, так до етики і релігії. Вони із зневагою ставились до науки і стверджували, що істина у пізнанні не виражає сутності речей, але в той же час бажали бути просвітниками натовпу і в знанні бачили єство доброчесності.

Менедем — учень Платона, що став законотворцем пиррейців.

Менедем. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.

Пегас — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом з братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи з Посейдоном, з’явився із крові Медузи, коли її обезголовив Персей.

Пігмеї — казковий народ карликів, що живе в Лівії або в Малій Азії. Розміром пігмеї були від мурашки до мавпи. У Страбона вони перераховуються разом з напівпсами, великоголовими, гніздовухими, безвусими, безносими, одноокими і крючкопалими.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися