Менади. Міфологія Давньої Греції

Менади. Міфологія Давньої Греції

Менади («що безумствують») (Вакханки, бессаріди) (за грецькою міфологією) — персонажі старогрецької міфології. Менад змальовували напіводягненими, інколи одягненими в шкіру плямистого оленя, підперезану задушеними зміями. Менади, прикрашені виноградним листям і плющем, завжди слідували за Діонісом. Вони вбивали диких тварин і пили їх кров. Тирсами вони крушили все на своїй дорозі, вибивали із скель молоко і мед. Часто жертвами Вакханок ставали випадкові чоловіки, яких катували, піддавали сексуальному насильству і вбивали. Жінок, що зустрічалися їм по дорозі, Менади прагнули захопити з собою і залучити до свити Діоніса. Перша згадка, що дійшла до нас, про Менад зустрічається в трагедії Еврипіда «Вакханки».

Менади. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.

Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися