Мелісса. Міфологія Давньої Греції

Мелісса. Міфологія Давньої Греції

Мелісса (старогрец. бджола) (за грецькою міфологією) — донька царя Криту Меліссея і Німфи Амалфеї. За Каллімахом Німфа Мелісса вигодувала немовля Зевса медом.

Мелісса (за грецькою міфологією) — іллірійська Німфа, прародителька бджіл. За Стефаном Візантійським Мелісса була донькою Епідамна, матір’ю Дірахія, народженого нею від Посейдона.

Мелісса (за грецькою міфологією) — жриця Деметри на Істмі, яка відмовилася відкрити сусідкам таїнства Богині родючості, за що її розтерзали. Деметра покарала злочинниць, а з крові на місці загибелі Мелісси з’явилися бджоли.

Мелісса з Самоса (у давнину) — в античності діалектичний філософ V століття до нашої ери, подвижник елеатської школи, учень Парменіда. Займався державними і військовими справами свого міста, брав участь у війні проти афінян в 442 році до нашої ери. У своєму вигадуванні «Про сущий» або «Про природу», уривки з якого збереглися у Арістотеля і Симпліція, він доводив, що суще не відбувається і не зникає, що воно безкінечне, єдине, непорушне і безтілесне.

Мелісса. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися