Мелеагр. Міфологія Давньої Греції

Мелеагр. Міфологія Давньої Греції

Мелеагр (за грецькою міфологією) — Герой Етолії, син калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри (Аполлодор). За іншою версією батьком Мелеагра був Арес (Гігін, Фабули). Учасник Походу аргонавтів (Аполлодор). Мелеагр вбив колхідського царя Еєта (Діодор). Мелеагр був переможцем в метанні списа і дротика в загальногрецьких іграх. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь у Калідонському полюванні.
Коли Артеміда, розгнівана за те, що Ойней не приніс їй жертву, послала на країну дикого вепра, Мелеагр зібрав знаменитих мисливців Греції, за допомогою яких йому вдалося вбити вепра. Артеміда збудила суперечку між Куретами, що брали участь у полюванні, і етолійцями, із-за володіння головою вепра. Коли Мелеагр брав участь у битві, етолійці мали перевагу. Але коли він віддалився з поля битви, Курети перемогли етолійців і взяли в облогу їх місто. Довго благали Мелеагра батьки, друзі, все місто допомогти їм в небезпеці, доки, нарешті, дружина не переконала його прийти на допомогу. Етолійци перемогли, але Мелеагр був вбит. Така гомерівська версія міфу.
Існують і інші оповіді про Мелеагра. На сьомий день після народження Мелеагра Мойри передбачили Алфеї, що її син помре, коли догорить поліно, що палало в жертовнику. Вона вихватила поліно з вогню, погасила його і заховала в скриньку. Деякі оповідають, що він вбивався Богами на молитовне прохання матері, засмученою смертю братів, загиблих у Калідонському полюванні. Побачивши мертві тіла своїх братів Алфея прокляла свого сина. Вона повернулася в будинок, витягнула із скриньки доленосне поліно і кинула його у вогонь. Як тільки поліно догоріло, Мелеагр відчув усередині неймовірне паління і помер. Після смерті сина охоплена розкаянням Алфея задушилася. Клеопатра також наклала на себе руки, а сестри Мелеагра, що невтішно ридали над могилою брата, були обернені Артемідою на цесарок і перенесені на острів Лерос. Трагічний елемент оповіді був використаний Фриніхом при створенні трагедії «Плевронянки». Користувалися цим міфом Софокл і Еврипід.

Мелеагр (у давнину)— грецький поет, син Евкрата, уродженець сирійського міста Гадари і учень Меніппа, кінець життя провів на Косі, а юність у Тіру. Поет-епіграматист I століття до нашої ери. Мелеагр став першим укладачем антології, яку він назвав вінком. «Одна у нас вітчизна — світ, і єдиний хаос породив усіх смертних» — Мелеагр («Антологія грецьких поетів»). Він надав своєму «вінку» зразок збірок, завдяки яким лише і дійшли до нас багато дрібних віршів грецьких корифеїв лірики. У збірку Мелеагра входили вірші самого укладача і багатьох його попередників. У вступній епіграми збірки перераховані імена 47 поетів, віршами яких скористався Мелеагр для «вінка». Вони майже всі — поети александрійського періоду, автори невеликих, всіляких за змістом епіграм, написаних елегійним розміром. «Вінок» Мелеагра не вцілів, але частина його увійшла до так званої палатинської антології Костянтина Кефали (X століття). В цій збірці Мелеагру належать 128 віршів, переважно еротичного вмісту, звернених до гетер або чарівних хлопців. Поет то вихваляє красу своїх подруг і друзів, то сумує по втраченому коханню, то просить про співчуття. Найдовше із уцілілих віршів Мелеагра — гімн весні і красі природи, що прокидається з веселістю, піснями і танцем радіючих людей. Втім, і в цьому вірші всього 23 гекзаметри.

Мелеагр. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися