Мелантій. Міфологія Давньої Греції

Мелантій. Міфологія Давньої Греції

Мелантій (Меланфій) (за грецькою міфологією) — син Долія, раб Одіссея. У відсутність господаря Мелантій прийняв сторону женихів Пенелопи. Коли Одіссей повернувся в образі жебрака, Мелантій зустрів його на дорозі і, не впізнавши господаря, одягненого в лахміття, накинувся на нього з лайкою і навіть вдарив царя, але Одіссей доки утримався від покарання (Гомер, «Одіссея»; Аполлодор). Під час побиття женихів Мелантій проник в збройну і передав списи декільком ворогам Одіссея. Коли він прокрався в збройну другий раз, його зв’язали і підійняли вгору по стовпу. Гомер оповідає про те, що після закінчення розправи над женихами Евмей і Філойтій, вірні слуги Одіссея, вивели Мелантія в двір, розрубали на шматки і кинули на поживу собакам (Гомер, «Одіссея»).

Мелантій з Родосу — у давнину філософ академічної школи, учень Карнеада, що згадується Цицероном і Діогеном Лаертським. Найбільш відомий учень філософської школи скептицизму Карнеада Кіренського, окрім Мелантія — Клітомах. Школа Карнеада в 120-х роках до нашої ери звиродніла в еклектизм.

Мелантій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися