Меланіпп. Міфологія Давньої Греції

Меланіпп. Міфологія Давньої Греції

Меланіпп (за грецькою міфологією) — фіванський Герой, син Астака, що захищав рідне місто під час походу Семеро вождів проти Фів (Есхіл, Сім вождів). Меланіпп смертельно поранив Тідея в живіт і відразу помер від руки Амфіарая (Аполлодор; Павсаній). Прихильна до Тідея Афіна хотіла зробити його безсмертним, попросивши для цього зілля у Зевса. Амфіарай, що зненавидів Тідея за те, що той переконав Героїв почати похід проти Фів (всупереч думці Амфіарая), і знаючи дику вдачу Тідея, відрубав голову Меланіппу і поклав її на груди пораненого Тідея. Той висмоктав мозок із черепа Меланіппа. Афіна жахнулася звірячій жорстокості Тідея і відмовилась від наміру дарувати йому безсмертя (Аполлодор). Міф про Меланіппа відображає пережитки канібалізму (Геродот).

Меланіпп (за грецькою міфологією) — ахайський хлопець, що покохав жрицю Артеміди Комето і оволодів нею в храмі Богині. Розгнівана блюзнірством Меланіппа, Артеміда вбила коханців і наслала на країну неврожай, мор і чуму. Аби вмилостивити Богиню, оракул наказав приносити в жертву Артеміді щороку хлопця і дівчину (Павсаній).

Меланіпп (за грецькою міфологією) — син Тесея і Перігуни, доньки розбійника Синіса, батько Іокса. Меланіпп був знаменитим бігуном і переміг на Немейських іграх, заснованих на пам’ять Офелета.

Меланіпп (за грецькою міфологією) — син Ареса і Богині Тритії, доньки Тритона. Меланіпп заснував в Ахаї місто (Павсаній).

Меланіпп. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися