Меланіппа. Міфологія Давньої Греції

Меланіппа. Міфологія Давньої Греції

Меланіппа (за грецькою міфологією) — донька Десмонта і Гіппи (або Еола, сина Елліна), онучка Кентавра Хірона. Меланіппа подобалась Посейдонові, і той спокусив її. Дізнавшись про вагітність Меланіппи, її вихователь Десмонт засліпив її і заточив в темниці. Там вона народила синів-близнят Беота і Еола, яких Десмонт наказав віднести на гору Пеліон. Немовлят врятував пастух і Феано, дружина царя Метапонта. Подорослівшав, брати по велінню свого батька, Бога Посейдона, звільнили матір, що засліпла в темниці, і вбили Десмонта (Гігін). Посейдон повернув Меланіппі зір, і всі троє відправились в Ікарію. Метапонт одружився на Меланіппі і визнав її синів своїми спадкоємцями. Декілька років опісля Метапонт вирішив знов одружитися. Беот і Еол вбили нову царицю, після чого вимушені були втекти. Меланіппа і Беот знайшли притулок в палаці Еола Старшого, батька Меланіппи, який подарував їм південну частину свого царства.
Основою міфу є поширений сюжет про покинутих і дивним чином врятованих близнят (римський міф про Ромула і Рема і багато грецьких легенд). У міфі збереглися сліди тотемізму: Посейдон — Бог конярів; Меланіппа — в буквальному перекладі з грецького — чорна кобила. За іншою версією Німфа Меланіппа була дружиною Ітона, сина Амфіктіона, і народила від чоловіка одного Беота (Павсаній). Міф про Меланіппу був у двох втрачених трагедіях Еврипіда, одна з яких — «Меланіппа скута» стала відомою в переказі Гігіна.

Меланіппа (за грецькою міфологією) — донька Ареса, сестра цариці амазонок Іпполіти. Інколи Mеланіппа ототожнюється з Іпполітою, або з Главкою (Аполлодор). За іншим варіантом міфу, Меланіппа потрапила в засідку і була захоплена в полон Гераклом, а згодом викуплена сестрою, яка в обмін за Меланіппу вручила Героєві свій пояс (Аполлоній Родоський). Деякі грецькі автори стверджують, що це Меланіппа викупила Іполіту з полону Геракла.

Меланіппа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися