Меланіон. Міфологія Давньої Греції

Меланіон. Міфологія Давньої Греції

Меланіон (за грецькою міфологією) — чоловік Аталанти. Примхлива Аталанта відмовлялась від шлюбу. Аполлодор оповідає про те, що вона застрелила з лука двох Кентаврів, що спокусились на її невинність. Всім, хто до неї сватався, вона пропонувала змагання в бігу, і якщо випереджала, то пронизувала жениха списом. Оскільки Аталанта була найшвидшою, то багато царевичів втратило своє життя. Меланіону вдалося заручитись допомогою Афродіти, яка дала йому три золоті яблука. Меланіон кидав їх по черзі і Аталанта під час бігу зупинялась, підбираючи їх. Так вона і програла змагання. Від цього шлюбу з Меланіоном Аталанта народила сина Парфенопея.
За версією Гігіна Аталанта зрадила Меланіону і справжнім батьком дитя був Мелеагр. Деякі старогрецькі автори вважають, що вона народила сина від Ареса. Овідій розповідає, що одного дня, йдучи поряд із святилищем Зевса, Меланіон вмовив дружину увійти всередину. У святилищі вони вдалися до любовних розрад, чим образили Бога-громовержця. За таку зухвалість Зевс перетворив велелюбне подружжя на левів.

Меланіон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися