Меланф. Міфологія Давньої Греції

Меланф. Міфологія Давньої Греції

Меланф (Мелант) (за грецькою міфологією) — цар Мессени, син Андропомпа, батько Кодра (Павсаній). Був вигнаний з Мессени Гераклідамі. Меланф втік від нащадків Геракла в Ілос, а згодом за порадою оракула відправився до Аттики, де брав участь в боротьбі проти беотійців на стороні афінян. Меланф викликав на бій царя беотійців Ксанфа. Під час поєдинку за спиною Ксанфа з’явився Діоніс в козлиній шкірі. Меланф докорив Ксанфу, що він б’ється не один, а за допомогою Богів. Ксанф здивовано обернувся і був убитий Меланфом (Страбон). За те, що Меланф врятував Аттику від навали беотійців, він був обраний афінянами царем, змінивши на троні останнього нащадка Егея (Геродот). У вдячність за надану Богом допомогу в бою Меланф збудував святилище Діоніса і заснував свята на його честь.

Меланф. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

Емпуса — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися