Мегарей. Міфологія Давньої Греції

Мегарей. Міфологія Давньої Греції

Мегарей (за грецькою міфологією) — союзник Ніса у війні з Міносом. Після смерті Ніса Мегарей одружився на його донці Іфіної і став царем міста Ніса, яке згодом перейменував на Мегару. Іфіноя народила Мегарею двох синів. Павсаній повідомляв, що старший син Мегарея Тімалк загинув в битві з Діоскурамі при Афінах. Коли Кіферонский лев розтерзав Евіппа, молодшого сина Мегарея, той пообіцяв видати свою доньку Евехму за будь-кого, хто вб’є Кіферонського лева. Вигнаний з Мікен царевич Алкафой вбив Кіферонського лева, отримав у дружини Евехму і успадкував трон Мегари. Від шлюбу Алкафоя і Евехми народились Ісхепол, Калліпол, Автомедуса і Перибея.

Мегарей (за грецькою міфологією) — син Креонта іЕврідіки. Деякі говорять, що Мегарей під час облоги Фів ради порятунку міста кинувся з кріпосної стіни, оскільки згідно передбаченню Тіресія, Фіви могли перемогти лише в тому випадку, якщо хто-небудь із фіванських царевичів сам принесе себе в жертву Аресу. За версією Еврипіда цей подвиг зробив Менекей, брат Мегарея, а останній загинув, очолюючи оборону одних із семи міських воріт.

Мегарей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нептун — древній бог римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном.

Ніке — крилата Богиня перемоги, персоніфікація перемоги, донька Океаніди Стікс і Палланта, сина Титана Крія.

Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.

Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися