Мегара. Міфологія Давньої Греції

Мегара. Міфологія Давньої Греції

Мегара (у давнину) — старогрецьке місто, розташовано в південно-західній частині Мегаріди, неподалік від узбережжя Саронічної затоки. Місто мало два акрополя, від стін яких було видно невеликі залишки. Один із них був заснований, за переказами, царем Каром, сином Форонея, царя аргоських пеласгів. Згодом місто захопили лелеги, що з’явились з Єгипту, а онук царя Лелега, Пілас, передав царство афінському цареві Пандіону, при якому країна перейшла до рук іонійців і склала одне царство з Аттикою. При розподілі царства між чотирма синами Пандіона, Мегара дісталася Нісу, який заснував біля неї гавань Нісею. При ньому країна зазнала нападу крітян. На допомогу Нісу прийшов Мегарей, з беотійського міста Онхеста. Одружившись на донці Ніса, він успадковував свого тестя. Мегару успадковував Алкафой, що прийшов з Еліди і одружився на його донці Евехмі, який на місті зруйнованого крітянами старого акрополя, заснував новий. Тесей знов з’єднав царство Пандіона і в найвужчому місці перешийка поставив стовп із віршованим написом, що позначав кордон між Іонією і Пелопоннесом.

Мегара. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.

Герса — Богиня роси, а її свято називалося Аррефорій.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися