Медуза. Міфологія Давньої Греції

Медуза. Міфологія Давньої Греції

Медуза (букв. володарка) (за грецькою міфологією) — одна із сестер Горгон. У еллінській міфології горгони мали вигляд крилатих істот з невідповідно великою головою, висунутим язиком, вискаленими зубами і зміями на голові або тулубі. Серед них Медуза, яку переважно називають Горгоною, була найжахливішою. Єдина смертна із трьох сестер, Медуза була вбита Персеєм по намові Афіни, яка надалі із задоволенням прикріпила відрубану голову Медузи на своєму щиті.
Згодом Асклепій використовував кров Медузи. Та кров, що текла із лівої частини тіла горгони, приносила смерть, а із правої частини — рятувала людей. Від зв’язку Медузи з Посейдоном народився у витоків Океану крилатий кінь Пегас і Хрісаор. Брати з’явились на світ із крові горгони, запліднену морським божеством Посейдоном, за мить до того моменту, коли Персей відрубав їй голову. Дітьми Горгони Медузи від Бога-коваля Гефеста вважають триголового людоїда Какус і його сестра Кака.

Медуза. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ялем — божество ридання і плачу, син Аполлона і Калліопи.

Янус — римський Бог дверей; як таке мав дві особи. Також був Богом договорів і союзів. Янус керував началами. До появи культу Юпітера Янус був божеством піднебесся і світла.

Ясо — Богиня зцілення, донька Асклепія і Епіони, онучка Аполлона, сестра Богині здоров’я Гігієї і лікарів Подалірія, Махаона, Панакеї і Акессо.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися