Медея. Міфологія Давньої Греції

Медея. Міфологія Давньої Греції

Медея (за старогрецькою міфологією) — чарівниця, донька колхідського царя Еєта і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Відповідно до легенди про золоте руно, коли аргонавти прибули до Колхіди, Боги, що їм протегували, наслали на Медею пристрасну любов до Ясону. Герой обіцяв Медеї одружитись, а за це вона допомогла йому здобути золоте руно, приспавши дракона, що охороняв скарб. Чарівниця втекла з Ясоном з Колхіди. Розгніваний цар переслідував втікачів. Для того, щоб його затримати, Медея вбила свого брата Апсірта, розрізала його тіло на шматки і розкидала їх по морю. Еєт припинивши гонитву почав збирати залишки сина, аби поховати їх. Переслідувачі настигли втікачів на острові феаків, де Ясон і Медея одружились. Після цього феакський цар Алкіной мав законні підстави відмовити розгніваному батьку Медєї видати йому доньку. Медея вирушила з Ясоном на його батьківщину, де допомогла чоловікові помститися узурпаторові Пелію за вбивство батька і брата. Доньки Пелія, послухавши пораду чарівниці, порубали батька на шматки і кинули їх в киплячий казан. За таку підступність Медею разом із чоловіком вигнали з країни. Медея народила Ясону двох синів. Коли ж він вирішив одружитись на донці коринфського царя Креонта Главкі (у деяких джерелах — Креусі), підступна чарівниця послала суперниці весільне плаття, вдягнувши яке, наречена згоріла живцем. Згодом Медея вбила своїх дітей і покинула Коринф. В Афінах Медея стала дружиною царя Егея, від якого народила сина Меда. Син чарівниці вбив царя і зайняв престол. За одним із міфів, Медея була перенесена на «острови блаженних», де стала дружиною Ахілла. Медеї приписували здібності оживляти мертвих, літати по повітрю на колісниці, запряжену крилатими кіньми або драконами. Її спорідненість з Богом сонця свідчить про те, що в прадавній час Медею почитали як Богиню.

Медея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

Фортуна — Богиня щастя, випадку і вдачі, одне із найбільш шанованих римлянами та італіками божеств.

Харити — доньки Зевса і Океаніди Евріноми, втілювали радісне, добре і вічно молодий початок. Звали Богинь: Аглая («сяюча»), Евфросіна («благомисляча»), Талія («квітуча»), Клета («бажана») і Пейто («переконання»).


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися