Мед. Міфологія Давньої Греції

Мед. Міфологія Давньої Греції

Мед (за грецькою міфологією) — син Медеї і Егея. Після повернення Тесея до Афін юний Мед із матір’ю втекли до Колхіди, де на той час цар Еєт, батько Медеї, був скинутий з престолу своїм братом Персом. Мед прибув до Колхіди першим і відразу потрапив у темницю за наказом Перса, якому оракул передбачив загибель від руки нащадка брата. Мед називався Гіппотом, сином Креонта, але Перс йому не вірив, підозрюючи у ньому онука Еєта. Дізнавшись про те, що сталося, Медея наслала на Колхіду посуху, що привело до неврожаю. Згодом вона прибула сама під виглядом жриці Богині Артеміди і запропонувала покласти край неврожаю, якщо Перс дозволить їй принести Богині в жертву захопленого їм хлопця. Вона вигадала складний ритуал жертвопринесення, в процесі якого надала синові меч, і той, обернувшись, заколов ним Перса. Після цього Мед повернув трон Еєту (Аполлодор; Павсаній). Про це також згадує Діодор. Згодом Мед значно розширив царство колхів, приєднавши до нього Мідію. Аполлодор, правда, стверджує, що Мед загинув в поході проти індів, а Медея сама вбила Перса.

Мед (за грецькою міфологією) — син Діоніса і Німфи Алфесибеї.

Мед. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Посейдон — володар морів. Син Кроноса (або Сатурну) і Реї, брат Зевса. Після перемоги над Титанами, при розділі панування над світом, став володарем морів. У римській міфології йому відповідає Нептун.

Прозерпіна — в давньоримській міфології Богиня підземного царства, що відповідає старогрецькій Персефоні, донька Юпітера і Церери, племінниця і дружина Плутона.

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із древніх, але був мало поширений у Греції.

Сатурн (за римською міфологією) — одвічний давньоримський бог, культ якого був одним із найпоширеніших в Італії. Відповідає грецькому Кроносу.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися